Negativno iskustvo
Ko se jednom opeče, taj i u hladnu supu duva. Pamćenje negativnih iskustava je odbrambeni mehanizam naše psihe kojim potencijalno možemo da izbegnemo ponavljanje istih grešaka. Jednom sam imao trovanje hranom nakon što sam jeo u tom restoranu, što znači da više nikada neću tamo jesti. Jednom sam kupio određeni brend telefona, pokvario se nakon 3 dana, više nikada neću kupiti taj brend. Jednom sam probao čokoladu, nije mi se svidela, više nikada neću jestu