Sigurnost

Ništa nije sigurno.

Može se učiniti da je to osobina modernog doba, ali nije.

Ništa, nikada nije bilo sigurno.

Paleolitski čovek je morao da se seli zbog nedostatka hrane, i zbog toga što su predatori zauzeli njegovu teritoriju.

Čovek u ranom poljoprivrednom društvu nije morao da se seli, ali nije znao kako da izađe na kraj sa grabljivicama, parazitima, insektima, pticama, i elementarnim nepogodama; njegovi usevi nikad nisu bili sigurni.

Bolesti su dolazile i odlazile baš kao što i danas dolaze i odlaze.

Nesreće su se dešavale.

Ljudi su ostajali bez posla.

Ratovi su se dešavali.

Revolucije su se dešavale.

Jedino što je sigurno i što nije podložno promenama jeste činjenica da će promena uvek biti.

Na nama je da se na njih prilagodimo ili ne.

Ako želiš da dobiješ sledeći tekst direktno u inbox, možeš da se prijaviš ovde.

Podelite sa prijateljima:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Štampa