Ništa nije sigurno.
Može se učiniti da je to osobina modernog doba, ali nije.
Ništa, nikada nije bilo sigurno.
Paleolitski čovek je morao da se seli zbog nedostatka hrane, i zbog toga što su predatori zauzeli njegovu teritoriju.
Čovek u ranom poljoprivrednom društvu nije morao da se seli, ali nije znao kako da izađe na kraj sa grabljivicama, parazitima, insektima, pticama, i elementarnim nepogodama; njegovi usevi nikad nisu bili sigurni.
Bolesti su dolazile i odlazile baš kao što i danas dolaze i odlaze.
Nesreće su se dešavale.
Ljudi su ostajali bez posla.
Ratovi su se dešavali.
Revolucije su se dešavale.
Jedino što je sigurno i što nije podložno promenama jeste činjenica da će promena uvek biti.
Na nama je da se na njih prilagodimo ili ne.
Ako želiš da dobiješ sledeći tekst direktno u inbox, možeš da se prijaviš ovde.