Napredovati znači učiniti nešto što do sada nismo uspeli, ili biti bolji u nečemu što inače radimo.
Ipak, to nije jedini način da napredujemo. Napredak je takođe moguć kada nešto ne uradimo kako treba odnosno kada u nečemu ne uspemo. Tada imamo mogućnost da naučimo iz sopstevnih grešaka.
Kada u nečemu ne uspemo, sve što treba da uradimo jeste da sednemo i da analiziramo ono što smo uradili, da se zapitamo zašto nam nešto nije pošlo za rukom, i da idućeg puta pokušamo da korigujemo naše delanje tako da izbegnemo još jedan neuspeh.
Dakle, napredak je neminovan ako nešto radimo, a ako samo sedimo i mislimo o tome kako ćemo nešto da radimo, onda smo daleko od bilo kakvog napretka.
Ako želiš da dobiješ sledeći tekst direktno u inbox, možeš da se prijaviš ovde.